Home / Новини / Поїздка до Києва

Поїздка до Києва

Фіналісти конкурсу «Історія України в художньому стилі» відвідали Київ і зустрілись із депутатом Верховної Ради України Павлом Кишкарем. Саме він був ініціатором цього цікавого проекту для учнів шкіл міста Покровськ, що на Донеччині.17. Тепла зустріч

5 липня десятеро фіналістів отримали свою довгоочікувану нагороду – поїздку до столиці. Роботи учнів були найрізноманітніші – у різних формах та жанрах, а тематика –  від часів Ярослава Мудрого до сьогодення. Тут і новела про Київ очима великих українських князів та гетьманів Романа Желєзняка, і  пронизливе есе-пересторога про місто-примару Прип’ять Єгора Іщенка, і зворушлива поема про часи Голодомору Єлизавети Чащиної. А робота переможниці Катерини Мамонової, яка занурює нас у останні години перед стратою хлопців, що захищали свою Батьківщину під Крутами – просто невеличкий шедевр.

12. Андріівський узвізДеякі з дітей були в Києві вперше, і тому помічниця депутата Катерина Маковейчук, що зустріла нас прямо на пероні, запропонувала бути нашим гідом.

15. Старі документи і фотоОдразу ж ми відвідали серце  столиці – Майдан Незалежності, що було дуже символічним. Потім – піша прогулянка центром. Ми побачили й Софію Київську, прогулялись Андріївським узвозом і побували на екскурсії у домі-музеї Михайла Булгакова. Погода була чудова, і всі зробили безліч фотознімків.

11. Софія Киівська

Відвідавши головні київські пам’ятки, учні перейшли до  найголовнішої частини подорожі, а саме екскурсії до Верховної Ради України та зустрічі з ініціатором конкурсу Павлом Кишкарем.

Звичайно, прекрасна будівля Верховної Ради не могла не сподобатись усім, а у залі засідань найбільш вразила чотиритонна кришталева люстра та невеличкі розміри самого приміщення. По телебаченню, за словами дітей, зала засідань здається набагато більшою.20. Зал засідань нагадує театр

Сама зустріч з Павлом Миколайовичем відбулася у невимушеній обстановці Маріїнського парку. 24.Бесіда продовжувалась більше години, і спочатку розмовляли між собою лише наш супроводжуючий, учитель Олена Іщенко, що була керівником роботи одного з фіналістів й нардеп. Але відкритість останнього, його відверта манера і зацікавленість сприяли активному спілкуванню. Діти виявляли неабиякий інтерес та жваво брали участь у розмові з Павлом Миколайовичем. В основному підлітки, як не дивно, мали на оці питання галузей освіти, культури, спорту та молоді загалом, але була присутня зацікавленість й у більш глобальних аспектах теперішнього та подальшого життя нашої країни.

26. Світлина на згадку про зустріч«Більш за все мені хотілося показати дітям, що у Верховній Раді сидять не злі мужики з рогами, а звичайні живі розуміючі люди, такі самі як і всі; що вони не просто так тут брюки протирають, а дійсно цікавляться життям народу. Також мені важливо було почути думки молоді з тих чи інших приводів, на які ми, дорослі, можемо дивитись дещо односторонньо», – сказав Павло Миколайович про головну мету зустрічі. І, підводячи підсумки, можна сміливо стверджувати, бажаного все ж було досягнуто.

18. У кулуарах РадиРозійшовшись на добрій ноті, фіналісти повернулись додому в гарному гуморі та з купою нових вражень.

Хочеться сказати, що одного дня виявилося замало. Ми просто валилися з ніг і мріяли, як полягаємо спати одразу  тільки-но сядемо у потяг. Але нові емоції просто не давали заснути, і ми ще декілька годин обговорювали поїздку.

7. Нас зустрічають

Дякуємо за таку можливість і сподіваємось, що зустрінемось ще. Тим більш, що Павло Миколайович зазначив про свої наміри продовжити проведення цього конкурсу, зробити його традиційним і не припиняти спілкування з молоддю міста Покровськ.

  Стаття і фото –Тарануха Анастасія

кореспондент шкільної газети «П4ёлк@»

 Покровського навчально-виховного комплексу.

Читайте також

«Автотранс» заявляє про тиск працівників правоохоронних органів

Компанія «Торговый Дом Автотранс-Ойл» заявляє про ціленаправленному тиску з боку правоохоронних органів, які намагаються безосновано …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *