Home / Новини / Просвітницький «десант» до Калуша

Просвітницький «десант» до Калуша

Kalush-1024x760Нещодавно в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Посли реформ» громадські активісти та експерти за підтримки народного депутата, голови «Першої Патріотичної Профспілки» Павла Кишкаря відвідали місто Калуш із просвітницькою місією.

Варто зазначити, що в рамках реформи децентралізації в Івано-Франківській області була створена перша в Україні об’єднана територіальна громада – Печеніжинська. Проте перші вибори провели тільки до трьох об’єднаних територіальних громад із 53 передбачених. Тож для масштабного розгортання процесу децентралізації в області є величезне поле роботи всіх зацікавлених у цій реформі суб`єктів, зокрема, й названих вище. «Десант» із столиці висадився в Калуші тому, що саме цей регіон вважається найпроблемнішим щодо проведення децентралізації влади на місцях та створення громад. Для роз`яснення процесу реформування учасники цієї делегації провели конференцію з сільськими та селищними головами, головами об’єднаних громад, а також зустріч із громадськими діячами та студентами Калуського політехнічного коледжу. Експерти і депутат роз`яснювали людям, що робити в тих чи інших ситуаціях, коли є певні суперечності в законодавстві, та про можливість реального впливу кожного з них на розвиток рідного міста чи села після завершення децентралізації і внесення відповідних змін до Конституції.
Зокрема, народний депутат, голова «Першої Патріотичної Профспілки» говорив про те, що реформа децентралізації, по-перше, надасть можливість малим населеним пунктам об’єднатись та створити велику спроможну громаду. Також він заспокоїв людей, що в процесі створення громад села не зникнуть і не з’єднаються між собою – об’єднуються лише органи управління ними, тобто один орган управління буде на 7-10 сіл. Це значно скоротить витрати на утримання сільських рад та їх працівників. Крім цього, більшість державних органів (пенсійний фонд, податкова, відділ соціального захисту) відкриють свої представництва у центрі громади, а не у районі, як зараз такі громади отримають від держави значні фінансові ресурси на виконання повноважень у сфері освіти і медицини. Адже децентралізація влади передбачає спрямовувати в місцеві бюджети до 60% податку на доходи фізичних осіб, 10% податку на прибуток підприємств, 100% земельного податку та податку з нерухомості, частково – екологічний податок.
У ході зустрічей обговорювалася й проблема необхідності внесення змін до Конституції в частині децентралізації, які дадуть змогу громадянам отримувати всі послуги (субсидії, паспорт, виписки, довідки та ін.) там, де вони проживають – безпосередньо в громаді. Крім того їм буде гарантовано фінансове забезпечення всіх повноважень місцевого самоврядування, зокрема шляхом надання громадам частки загальнонаціональних податків. У державний бюджет будуть направлятися лише ті кошти, які необхідні для виконання державних функцій. Це і є головною відмінністю від нині діючої фіскальної системи. Також людям пояснювали, що громади зможуть самостійно встановлювати місцеві податки і збори, таким чином отримати фінансову незалежність від району та держави. Вони матимуть право розпоряджатися землею на всій своїй території, зокрема й за межами населених пунктів. У таких умовах кожна територіальна громада (місто, село, селище) будуть зацікавлені в тому, щоб створювалися робочі місця і, відповідно, сплачувалось більше податків
У ході зустрічей у місцевих жителів виникало багато гострих питань до Павла Кишкаря, які відносилися до сфери діяльності профспілок – зокрема, якою буде їхня роль у нових умовах, як вони зможуть захищати права трудівників та інші, на які голова «Першої Патріотичної Профспілки» також давав ґрунтовні роз`яснення. Загалом же, підсумовуючи результати поїздки до Калуша, він зазначив, що такі просвітницькі «десанти» дуже потрібні для успішного проведення процесу децентралізації. Адже від успішного розвитку найменшої адміністративної одиниці – громади залежатиме ефективний розвиток регіонів і всієї України. Завдяки реформі децентралізації буде створено фундамент для ефективної системи самоврядування, який сприятиме поверненню влади на місця, дасть змогу органам місцевого самоврядування якісно і відповідально виконувати свої функції та повноваження, а громадянам – впливати на владу, якій вони довірятимуть.

Читайте також

«Автотранс» заявляє про тиск працівників правоохоронних органів

Компанія «Торговый Дом Автотранс-Ойл» заявляє про ціленаправленному тиску з боку правоохоронних органів, які намагаються безосновано …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *