Home / Uncategorized / Павло Кишкар: Реформа СБУ пропонована ПП “Об’єднання “Самопоміч” (до коаліційної угоди не внесено!)

Павло Кишкар: Реформа СБУ пропонована ПП “Об’єднання “Самопоміч” (до коаліційної угоди не внесено!)

Ми декларуємо напрямок на Європейську інтеграцію і наголошуємо на прийнятті європейських цінностей. У 1999 році, Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла рекомендацію №1402 (99) “Контроль над внутрішнімі службами безпеки країн-членів Ради Європи” 
– визначені основні завдання та обмеження для національних служб безпеки. З 1999 року, ПАРЄ видало 4 Резолюції по Україні, в кожній з яких наголошували на необхідності реформи СБУ відповідно до цієї рекомендації 1402.
Відповідно до Рекомендацій (пропонується включити до Коаліційної угоди):
1. СБУ буде організовано, не як військові формування (виключення для органів військової контррозвідки, виділити із СБУ та передати до МОУ).
2. СБУ не повинна виконувати функцій боротьби з організованю злочинністю, окрім випадків, коли така діяльність становить чітку та наявну загрозу національній безпеці. (тобто у СБУ має бути ліквідована функція протидії оргзлочинності).
3. СБУ не повинна виконувати функцій протидії економічним зло! чинам.
4. СБУ не повинна мати права здійснювати розслідування злочинів, проводити арешти та затримання (тобто в СБУ має бути ліквідована функція слідства).
5. Визначити орган, що затверджуватиме Звід відомостей, що містять державну таємницю (це не може бути СБУ).
6. Ліквідація територіальних органів СБУ (окрім спецпідрозділів). Усіх звільнюваних провести через процедуру фінансової люстрації та запропонувати посади в МОУ.
7. Приведення загальної чисельності СБУ до 4500-5000 чол. Функції забезпечення (матеріальне, робота перекладачів, деяких еквспертів, IT фахівців та різні інші) (крім оперативно-техніч! ного забезпечення) передається на персонал, що за законодавством не має статусу співробітників спецслужби, а наймається за трудовими угодами (контрактами).

 

Читайте також

Сьогодні в Кам’янському!

…(розпочну з алегорії) прокинувся в країні, де всі поважають закон, мораль та один одного. Публічні …